Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia jest szanowany nie tylko za sukcesy w kinematografii, ale także walkę o prawa społeczności LGBTQ+. W przełomowym dla Page’a momencie w życiu, gdy dokonał coming outu jako osoba transpłciowa, przypominamy pięć najważniejszych produkcji z jego udziałem.
„X-Men”, reż. Brett Ratner (2006): Saga o superbohaterach
Page otrzymał propozycję zagrania w ekranizacji kultowego komiksu Jacka Kirby’ego i Stana Lee „X-Men: Ostatni Bastion” w wieku zaledwie 19 lat. Co ciekawe, początkowo ją odrzucił. Po osobistej namowie ze strony reżysera Bretta Ratnera, w 2006 roku Elliot wcielił się w rolę superbohaterki Kitty Pryde, a osiem lat później wystąpił w kontynuacji zatytułowanej „Przeszłość, która nadejdzie”.
„Juno”, reż. Jason Reitman (2007): Nastoletnia ciąża
Przełomowa rola w filmie Reitmana. Szesnastoletnia Juno MacGuff (Elliot Page) zachodzi w ciążę z kolegą ze szkoły Pauliem Bleekerem (Michael Cera). Z początku decyduje się zachować to w tajemnicy i poddać się aborcji. Sytuacja ją jednak przerasta, dlatego staje przed poważną decyzją, która wpłynie zarówno na życie jej, dziecka, jak i Pauliego. Za rolę Juno Page otrzymał nominację do Oscara oraz Złotego Globu.
„Incepcja”, reż. Christopher Nolan (2010): Władcy umysłów
Podobne artykułyElliot Page: Jestem osobą transpłciową Aleksandra Lewandowska Tuż po premierze „Juno” propozycje z Hollywood posypały się same. W filmie akcji science fiction opowiadającym o możliwościach ingerowania w ludzki umysł dzięki zaawansowanej technologii, Elliot zagrał u boku Leonarda DiCaprio i Josepha Gordona-Levitta. Za rolę Ariadne, a dokładniej, najlepiej odegranej sceny przerażenia, aktor otrzymał nagrodę MTV Movie Award.
„Opowieści z San Francisco”, reż. Lauren Morelli (2019): Oda do rodziny
Miniserial na postawie powieści „Tales of the City” Armisteada Maupina był pierwszą współpracą Page z Netfliksem. W „Opowieściach z San Francisco” wcielił się w postać Shawny – córki Mary Ann (Laura Linney), która po dwudziestu latach od zostawienia rodziny dla kariery, powraca do miasta. Próbując uciec od kryzysu wieku średniego, u boku rodziny i przyjaciół Mary Ann odzyskuje dawne życie.
„Umbrella Academy”, reż. Peter Roar/Andrew Bernstein, (od 2019): (Nie)zgrana paczka
Od 2019 roku Elliot poświęcił się pracy nad drugą w karierze produkcją Netfliksa. 1 października 1989 roku, niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom, rodzi się czterdzieścioro troje dzieci, lecz żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siódemka zostaje adoptowana przez ekscentrycznego miliardera, sir Reginalda Hargreevesa, który szóstkę z nich wykorzystuje do stworzenia zespołu superbohaterów o nazwie The Umbrella Academy. Po wielu latach, które osłabiły rodzinne więzi, Vanya (Elliot Page), Luther (Tom Hopper), Diego (David Castañeda), Allison (Emmy Raver-Lampman), Klaus (Robert Sheehan) i Numer Pięć (Aidan Gallagher) ponownie nawiązują ze sobą kontakt na wieść o śmierci ojca.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.