Czas jest zawsze aktualny – pisał Sławomir Mrożek w „Małych listach”. Nawet w XXI wieku, w dobie smartfonów i digitalizacji, część z nas nadal chętnie sięga po papierowe kalendarze, żeby precyzyjnie planować swój czas. W związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem, wybraliśmy te najbardziej oryginalne.
Charytatywne piękno
Elegancka drewniana rama, mniejszy format i tylko sto egzemplarzy. W tym roku kalendarz Gagamodels nie ogranicza się tylko do zdjęć modelek. Wydawany nieprzerwanie od 2014 roku prezentował do tej pory czarno-białe portrety. Teraz po raz pierwszy strony kalendarza będę zdobić również prace trzynastu artystów: ilustratorów, rysowników i plakacistów, które pojawiają się w formie kolaży razem ze zdjęciami modelek. Nowością jest nie tylko kolor i większa ilość prac, ale również prace dzieci, podopiecznych stowarzyszenia Potrafię Więcej. Dochody ze sprzedaży kalendarza przeznaczone zostaną na cele charytatywne.
Złoty rok
208 stron zamkniętych w płóciennej, półtwardej oprawie to propozycja stworzona przy współpracy Maky Creations i Papierów Wartościowych. Piękny kalendarz na 2019 rok dostępny jest w trzech pastelowych odcieniach: szarym, różowym i niebieskim. Zdobiony złotym tłoczeniem „two thousand nineteen” zamiast typowej zakładki, posiada jedwabną, ręcznie barwioną wstążkę. Wyprodukowany w Polsce przyciąga czystym i minimalistycznym designem w skandynawskim stylu. Co więcej, każdy miesiąc to osobny rozdział, z ogólnym planem miesiąca i tygodnia oraz miejscem na notatki.
W świecie Warhola
– W przyszłości każdy będzie sławny przez piętnaście minut – te słowa wypowiedziane przez Andy’ego Warhola w 1968 roku przepowiedziały moc Internetu i mediów społecznościowych. I również te słowa zdobią okładkę kalendarza na 2019 rok z cytatami i najbardziej kultowymi obrazami artysty. Znajdziemy w nim słynną grafikę z bananem, którą artysta namalował w 1967 roku na okładkę płyty „Velvet Underground and Nico”, czy telefon z 1961 roku. Wygodny tygodniowy rozkład pozwoli perfekcyjnie zaplanować każdy dzień. A jeśli szukacie jeszcze innego pomysłu na prezent dla fanów sztuki, koniecznie sprawdźcie nasz prezentownik.
Solidna podstawa
Nie tylko kalendarze w formie zeszytu, czy te wiszące na ścianie można sprezentować bliskiej osobie. Pracownia druku topograficznego PanBonTon wykonuje swoje projekty według tradycyjnej techniki letterpress, dzięki której drukowane wzory są wyczuwalne pod palcami. Kalendarz na biurko, wykonany ręcznie prasą drukarską z 1906 roku, a ustawiony na podstawce z naturalnego drewna, to projekt Wojtka Stachowiaka wykonany we współpracy z kaligrafką Małgosią Małecką z HELLO calligraphy oraz wytwórcą drewnianych podstawek, stolarzem Pawłem Stanclikiem. Propozycja, która będzie wyglądała elegancko i współcześnie nie tylko w biurze, ale również w domu.
Włoska robota
Popularne sieciówki już dawno rozszerzyły swój asortyment o meble, dodatki i akcesoria wyposażenia wnętrz. Wśród ciekawych drobiazgów w Zara Home znajdziemy więc także kalendarze. Naszą uwagę zwrócił klasyczny model z brązowej, bydlęcej skóry z cienkim, minimalistycznym zapięciem. Wymienny wkład sprawia, że nawet w następnym roku może posłużyć jako notatnik. Dzienny układ pozwoli z kolei precyzyjnie zaplanować czas i nie przegapić żadnego ważnego spotkania.
Prosto i różowo
Bez zbędnych obrazków, cytatów i świecidełek. Kalendarz Simple Calendar 2019 marki Love Simple to propozycja, która ułatwia nam codzienne planowanie. Podręczny format A4 i czysta grafika sprawia, że zakochają się w nim fanki minimalizmu. Założycielka marki, Monika Baczewska Aleksandropoulou to maniaczka dobrej organizacji czasu, która tworzy swoje produkty z myślą o kreatywnej kobiecie próbującej nadążyć za natłokiem obowiązków. W roku 2019 Simple Calendar 2019 dostępny jest w wersji czarno-białej, fuksji, pudrowego różu oraz błękitu.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.