Kontrola ruchów, oddechu, myśli to klucz do zrozumienia pilatesu. Ta ucząca uważności praktyka każe spojrzeć na sport od innej strony.
Pilates pozwala osiągnąć harmonię, bo pomaga pogodzić ciało i ducha. Trening to system naczyń połączonych – takie samo znaczenie mają siła i oddech, determinacja i skupienie oraz niezawodne „mind to muscle”, w którym ruchów nie wykonuje się bezmyślnie, a z pełną świadomością. Właśnie w tym harmonijnym podejściu upatruję potęgi pilatesu. Poprawia też skuteczność ćwiczeń uprawianych w ramach innych dyscyplin – uczy bliskiej relacji z ciałem i zrozumienia jego anatomii, pozwala odpowiednio ułożyć sylwetkę i zaangażować właściwy rodzaj mięśni. Największą zmianę we własnym ciele zauważyłam właśnie wtedy, gdy nauki z lekcji pilatesu zastosowałam do innych obszarów – wykonywane spokojniej i w bardziej przemyślany sposób dawały o wiele lepsze rezultaty i systematycznie zwiększały moją wytrzymałość.
Klasyczny pilates obejmuje aż 500 różnych ćwiczeń
Pilates to idealna technika dla ambitnych perfekcjonistów napędzanych pozytywnymi rezultatami, ale i lubiących nowe wyzwania. Uzależnia, bo ukończenie jednego zadania rodzi głód podjęcia kolejnego – trudniejszego, bardziej złożonego i zaawansowanego. To także, wbrew temu, co mówią o nim niektórzy antyfani, zasługa jego różnorodności. Żaden zestaw ćwiczeń, które wykonywałam przez ostatni rok pod okiem instruktorek, nie był taki sam. Klasyczny pilates to 500 różnych ćwiczeń, do których dochodzą nowe wariacje z elementami cardio, HIIT (intensywny trening interwałowy) czy baletu, wykorzystywanie dodatkowego sprzętu w postaci piłek, obręczy, czyli tzw. ringów, małych hantli albo obciążników na kostki i nadgarstki.
Nowe wydanie „Vogue Polska Sport & Wellness” w sprzedaży od 9 maja. Zamów go już dziś z wygodną dostawą do domu.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.