W jesień wchodzimy sięgając po starannie wyselekcjonowany film, ważną książkę i miękki sweter. Oto kilka propozycji na nadchodzący tydzień.
Film: „Najpięknieszy chłopiec na świecie”
Kiedy: Teraz
Gdzie: mdag.pl
Jako nastolatek został okrzyknięty zjawiskiem. Odkryty przez Viscontiego, do roli Tadzia w filmie „Śmierć w Wenecji”, stał się jednym z pierwszych popkulturowych idoli. Po latach, w jesieni życia Björn Andresen opowiada o krwiożerczych mechanizmach showbiznesu, które na zawsze zmieniły jego życie. Jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity teraz można oglądać na platformie mdag.pl.
Kosmetyk: Catch the Sun, Veoli Botanica
Lato rozwiewa się, a wakacyjna opalenizna słabnie. Łatwym sposobem na przywrócenie złotego odcienia skóry są brązujące kropelki Veoli do twarzy i dekoltu. Łatwo się rozprowadzają, są subtelne, nie zostawiają smug ani śladów na ubraniu czy pościeli. Ilość kropli i częstotliwość stosowania pozwala stopniować efekt w zależności od gustu i uznania, a kwas hialuronowy w składzie pozwala skórze zachować nawilżenie, sprężystość i promienny wygląd.
Moda: Ręcznie robiony sweter Aleksandra Suska
Wełna z alpaki i merynosa, kremowy kolor, i surowy splot w pionowe linie to projekt Aleksandy Suskiej, ale robiony na zamówienie sweter można modelować - określić precyzyjnie szerokość, i długość, dostosować do sylwetki. Szlachetne materiały, precyzyjne wykonanie sprawią, że ubranie przetrwa lata, a casualowy charakter pozwoli swobodnie zestawiać je z resztą garderoby - od jeansów, po spódnicę z kozakami.
Książka: „Głód. Pamiętnik (mojego) ciała” Roxane Gay
Przełożyła Anna Dzierzgowska
Ciało Roxane jest duże i głodne. Łaknie wolności, akceptacji i spokoju. Autorka z rozbrajającą szczerością opisuje smutek, który towarzyszy jej od okresu dorastania. Ciągłe przeprowadzki rodziny, poczucie wyobcowania, niepewność, wycofanie, a gdzieś głęboko pod spodem, tych nastoletnich problemów przemoc seksualna. „Od tamtej pory tylko jadłam, jadłam i jadłam” pisze Gay, którą uciekając w bulimię „zamienia swoje ciało w fortecę”.
Towarzyszymy jej w kampusie, klinice specjalizującej się w operacyjnym zmniejszaniu żołądka i samolocie, o zbyt wąskich siedzeniach. Poznajemy jej codzienne piekło żeby nauczyć się nie oceniać.
Wystawa: „Jak powraca las” Sayam Ghosh
Gdzie: Muzeum Warszawy
Kiedy: 22 września - 30 stycznia 2022
Sayam Ghosh urodził się w Kalkucie, mieszkając od ośmiu lat w Polsce zafascynował się Puszczą Kampinoską, która jest swoistym fenomenem - parkiem narodowym tuż przy granicy z metropolią. W dobie kryzysu klimatycznego artysta przygląda się funkcjonowaniu dzikiej przyrody, bada historyczne dzieje terenów i jego nową rolę społeczną. W swoim projekcie sięga po wiedzę naukowców, grafikę komputerową i fotografię.
Projekt powstał w ramach Programu Mentorskiego Sputnik Photos, pod opieką mentorską Adama Pańczuka. Kuratorem wystawy jest Jan Brykczyński.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.