Już dziś w sieci posłuchamy „Sentymentalnego fajfu” – koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej z międzywojennymi piosenkami Mieczysława Fogga, Wierny Gran i Adama Astona.
Kiedy kontakt publiczności z artystami jest utrudniony, jedynym wyjściem jest obcowanie z muzyką w domu. Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra koncert w klimacie międzywojennej Warszawy. W kameralnej przestrzeni Willi Mokosza na Mokotowie zaprezentują utwory dwudziestolecia międzywojennego, żołnierskie, niepodległościowe, piosenki z rewii, kabaretu i filmu. W repertuarze znalazły się utwory Adama Astona, Wiery Gran i Mieczysława Fogga, a także aranżacje Henryka Warsa i Karola Rostworowskiego, wykonania orkiestr Artura Golda i Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka.
Autorzy projektu inspirowali się angielskimi „fajfami”, czyli kameralnymi spotkaniami w niewielkim gronie. Artyści przygotują zestaw muzycznych podkładów z tekstem i zapisem nutowym. Dzięki temu każdy będzie mógł wziąć udział w koncercie, śpiewając zaprezentowane utwory w formie karaoke. Podzielą się także filmami, w których krok po kroku wytłumaczą choreografię taneczną. W ten sposób powstanie finałowy film, w którym wystąpią zarówno muzycy, jak i fani.
Koncert orkiestry zostanie udostępniony bezpłatnie w sieci 15 sierpnia tego roku. Za realizację projektu odpowiadają Kacper Iskra, Paweł Malinowski i Małgorzata Dąbrowska.
Kim jest Warszawska Orkiestra Sentymentalna?
Warszawska Orkiestra Sentymentalna zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Muzycy wydali cztery albumy i wystąpili na ponad dwustu koncertach w kraju i za granicą. Debiutancki album „Umówmy się na dziś” dostał trzecią nagrodę w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku oraz nagrodę za najlepszą folkową płytę roku 2016 w głosowaniu „Wirtualne Gęsle”. Premiera drugiej płyty zespołu, „Tańcz mój złoty” odbyła się w formie balu w 2017 roku. Zespół wydał także płytę z nutami, „Śpiewnik kolędowy”. Najnowszy album z 2018 roku, „Płyń Wisełko” powstał z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Utwory opowiadają o codzienności żołnierzy, ich ideałach i trudnych doświadczeniach.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.