Siedem wyjątkowych sal, a w nich ponad 60 mieniących się strojów projektu domów mody Alexander McQueen, Armani Privé, Dior czy Gucci. Połyskujące kreacje z czerwonego dywanu noszone przez Marilyn Monroe i Rihannę, a także cały skarbiec biżuterii, figurek oraz kryształów. Do 9 października odwiedzający wystawę „Swarovski – Masters of Light” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju będą mieli okazję prześledzić historię marki Swarovski od 1895 roku do dziś.
– To dla mnie bardzo poruszające, widzieć wszystkie te zdumiewające dzieła razem na naszej pierwszej wystawie, która jest świętem rzemiosła i savoir-faire w każdej kreatywnej dyscyplinie. Od konceptualizacji do realizacji „Masters of Light” było niezwykłym przedsięwzięciem i nie mogłabym być szczęśliwsza, że podróż ekspozycji rozpoczyna się tutaj, w Szanghaju, mieście kultury i kreatywności – mówiła podczas konferencji dyrektorka kreatywna Swarovski Giovanna Engelbert.
„Masters of Light” opowie historię marki Swarovski
Ale mimo sztywno określonej lokalizacji – Muzeum Sztuki Współczesnej – „Masters of Light” jest podróżą samą w sobie. Odwiedzający ekspozycję będą mieli okazję prześledzić historię marki, przenieść się w czasie do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – XIX-wiecznego Wiednia, a także zajrzeć do siedmiu wyjątkowych sal nazywanych Komnatami Cudów: Time Chamber, Masters of Light, Future History, Jewelry Box, Pop Icons, Mathemagical i Diamonds of the Future.
Kreacje gwiazd na niezwykłej wystawie Swarovskiego
W jednej z nich wystawiono suknie zaprojektowane przez najznamienitsze domy mody (w tym Armani Privé, Balenciaga, Louis Vuitton, Thierry Mugler czy Vivienne Westwood) i ozdobione naręczami migoczących się kryształków. W innej swoje miejsce znalazły połyskujące stroje z czerwonego dywanu noszone przez Harry’ego Stylesa, Marilyn Monroe i Rihannę. Na tym nie koniec atrakcji. „Swarovski – Masters of Light” to także cały skarbiec olśniewającej biżuterii, figurek i kryształów. A wszystko to oprawione w niezwykłą instalację projektu pekińskiego artysty Tiana Xiaolei.
Kuratorem wystawy jest brytyjski redaktor mody, autor i krytyk Alexander Fury. Kolejne lokalizacje ekspozycji zostaną ogłoszone wkrótce.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.