Aplikacja zwiększa zasięg swoich testów. Po pierwszych próbach w Kanadzie, teraz przyszedł również czas na Australię, Brazylię, Irlandię, Japonię, Nową Zelandię i Włochy.
W maju należąca do Facebooka aplikacja zaczęła testować ukrywanie liczby polubień pod postami na losowo wybranych kontach w Kanadzie. Użytkownicy nadal widzieli sumę reakcji i wyświetleń pod swoimi zdjęciami oraz nagraniami, ale nie mieli dostępu do analogicznych danych od innych. We wtorek Instagram poinformował, że rozszerza zakres testów o kolejne sześć krajów, dodając do listy Australię, Brazylię, Irlandię, Japonię, Nową Zelandię i Włochy.
Instagram zdecydował się na tak zasadniczy krok, bo jak tłumaczył magazynowi „Time” rzecznik prasowy korporacji, „zależy im, aby użytkownicy skupili się na udostępnianych zdjęciach i nagraniach, a nie liczbie polubień pod nimi”. Prowadzone testy wpisują się w szerszą strategię Facebooka, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort korzystania z aplikacji, w szczególności najmłodszych użytkowników. Niedawno aplikacja zapowiedziała również nowe rozwiązania, które mają zapobiegać cyberprzemocy, umożliwiając, m. in. ukrywanie niechcianych postów bez konieczności blokowania kont.
We’re currently running a test that hides the total number of likes and video views for some people in the following countries:
— Instagram (@instagram) 17 lipca 2019
✅ Australia
✅ Brazil
✅ Canada
✅ Ireland
✅ Italy
✅ Japan
✅ New Zealand pic.twitter.com/2OdzpIUBka
Decyzja Instagrama o wszczęciu programu testowego podzieliła internautów. Sceptycy zwracają uwagę, że dużo ważniejszą zmianą byłoby przywrócenie chronologicznego układu postów, zwolennicy natomiast zaznaczali, jak ta zmiana może przyczynić się do zmniejszenia „presji lajków”, a w efekcie – odzyskania przyjemności z korzystania z aplikacji. Koncern medialny zapowiedział, że kolejne kraje będą obejmowane programem, by dać aplikacji globalną perspektywę na to zagadnienie.
Wedle ostatnich badań prowadzonych przez Royal Society for Public Health, Instagram jest jedną z najbardziej szkodliwych dla zdrowia psychicznego aplikacji. Naukowcy dowiedli, że powiadomienia o polubieniach wywołują w mózgach stałych użytkowników reakcję chemiczną, wiążącą doświadczenie z przyjemnością, a w dłuższej perspektywie czasu, uzależniającą dobre samopoczucie od ilości serduszek zostawionych pod postami.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.