Na fali popularności „Kto zabił Sarę?” i „Węża”, wybieramy inne filmy o policjantach i zbrodniarzach.
„Sherlock”: Współczesny Holmes
Opowieść o genialnym detektywie przeniesiona do współczesnego Londynu. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) z pomocą przyjaciela, lekarza wojskowego Johna Watsona (Martin Freeman), rozwiązuje najbardziej zawiłe sprawy. Serial nagrodzono aż dziewięcioma statuetkami Emmy.
„Sposób na morderstwo”: Adwokatka na ławie oskarżonych
Annalise Keating (genialna Viola Davis) to wybitna karnistka. Co roku wybiera najzdolniejszych studentów, którzy otrzymują staż w jej kancelarii. Gdy zostaje oskarżona o morderstwo, wraz z zespołem musi zrobić wszystko, by udowodnić swoją niewinność i znaleźć prawdziwego sprawcę.
„Niewiarygodne”: Sprawiedliwość dla ofiar
Nastolatka Marie (Kaitlyn Dever, „Szkoła melanżu”) zgłasza się na policję, bo została napadnięta i zgwałcona przez zamaskowanego sprawcę. Pod presją otoczenia odwołuje zeznania. Tymczasem w innym mieście na drugim końcu kraju dwie detektywki – Grace Rasmussen i Karen Duvall (Toni Collette i Merritt Wever) – prowadzą śledztwo w bardzo podobnej sprawie. Gdy dowiadują się o Marie, postanawiają oddać dziewczynie sprawiedliwość.
„Zadzwoń do Saula”: Z nieudacznika cwaniak
Prequel „Breaking Bad” (również dostępny na Netfliksie) przybliża historię znanego z serialu Saula Goodmana (Bob Odenkirk). Nim został niekonwencjonalnym adwokatem, którego znamy z kultowej serii, Saul nazywał się Jimmy McGill i był życiowym nieudacznikiem. Pięć kolejnych sezonów serialu to historia jego przemiany.
„Alienista”: Śledztwo sprzed wieku
Adaptacja powieści Caleba Carra przenosi nas do Nowego Jorku końca XIX wieku. Psychiatra Laszlo Kreizler (Daniel Brühl) z pomocą przyjaciela Johna Moore’a (Luke Evans) i Sary Howard (Dakota Fanning), pierwszej policjantki w wydziale śledczym, rusza śladem seryjnego mordercy. W tle społeczne napięcia i przemiany przełomu wieków.
„American Crime Story”: Procesy w popkulturze
Zanim na platformę trafi trzeci sezon serialu Ryana Murphy’ego poświęcony najgłośniejszym procesom, które na stałe zagościły w masowej wyobraźni, polecamy wrócić do dwóch pierwszych odsłon. Pierwsza była poświęcona sprawie O.J. Simpsona, sportowca oskarżonego o podwójne morderstwo. Drugi sezon przybliżył widzom tajemnice morderstwa Gianniego Versace (tu na uwagę zasługują wspaniała Penélope Cruz i kostiumy z archiwum włoskiego domu mody). Trzecia odsłona serii będzie poświęcona aferze rozporkowej.
„Jessica Jones”: Superbohaterka po godzinach
Jessica Jones (Krysten Ritter) była kiedyś superbohaterką. Gdy jedna z jej misji kończy się tragedią, próbuje zacząć nowe życie jako detektywka w Nowym Jorku. Walcząc z poczuciem winy, Jones chce wykorzystywać niezwykłe zdolności, by chronić innych. Marvelowska seria dla fanów mrocznego fantasy.
„Grace i Grace”: Opowieść morderczyni
Kanada, XIX wiek. Psychiatra dr Simon Jordan (Edward Holcroft) ma orzec, czy Grace (Sarah Gadon), pokojówka oskarżona o morderstwo pracodawców, jest poczytalna. Gdy podczas serii spotkań Grace opowiada o swoim życiu, Simon musi oddzielić prawdę od fantazji. Thriller ubrany w zjawiskowe suknie z epoki to adaptacja bestsellerowej powieści Margaret Atwood, autorki „Opowieści podręcznej”.
„Mindhunter”: Umysł zbrodniarza
Agenci FBI Holden Ford (Jonathan Groff) i Bill Tench (Holt McCallany) nawiązują współpracę z psycholożką Wendy Carr (Anna Torv). Spotykają się z seryjnymi mordercami, których udało się aresztować, by z pomocą technik analizy behawioralnej zrozumieć ich działania, a w przyszłości zapobiegać kolejnym zbrodniom.
„Karppi”: Fińskie „Twin Peaks”
Skandynawowie od lat wiodą prym w kryminałach – literackich i filmowych. W „Karppi”, nazywanym fińskim „Twin Peaks”, po śmierci męża detektyw Sofia Karppi (Pihla Viitala) wraca do pracy, by zająć się sprawą tajemniczego morderstwa. Polecamy również „W pułapce” – islandzki kryminał z antybohaterem na pierwszym planie.
„Collateral”: Policjantka na tropie mafii
Pomimo dużych ambicji i doświadczenia Kip Glaspie (Carey Mulligan, która w tym roku powalczy o Oscara za rolę w „Obiecującej. Młodej. Kobiecie”) przydzielana jest do zwyczajnych spraw. Wydaje jej się, że nie inaczej będzie, gdy przyjmuje śledztwo w sprawie morderstwa dostawcy pizzy. W toku sprawy policjantka odkrywa powiązanie wydarzenia z mafią narkotykową.
„Making a Murderer”: (Nie)prawdziwi mordercy
Przygotowanie tego dokumentu zajęło ekipie filmowej ponad 10 lat. Seria śledzi sprawę Stevena Avery’ego, który wychodzi na wolność po 18 latach spędzonych w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Gdy mężczyzna wytacza proces skorumpowanej policji, zostaje oskarżony o kolejne morderstwo.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.