W Fabryce Norblina działa nowe butikowe kino. Kameralne sale, wygodne fotele, najlepsza jakość obrazu i dźwięku, bar, spotkania z filmowcami, wystawy, koncerty – tyle atrakcji zapewnia KinoGram. I możecie tu obejrzeć z bliska prawdziwą statuetkę Oscara.
Ten adres powinien znaleźć się na liście ulubionych miejsc każdego miłośnika filmów – Fabryka Norblina w Warszawie, ulica Żelazna. Tu mieści się KinoGram – nowe butikowe kino, które działa od połowy września. Jak zapowiadają jego twórcy, poza premierami filmowymi będą się tu również odbywać spektakle teatralne, kameralne koncerty, spotkania z twórcami.
KinoGram zapewnia najlepszą jakość obrazu i dźwięku
Oprócz repertuaru, w którym znajdziemy zarówno najpopularniejsze produkcje, jak i filmy niezależne, KinoGram wyróżnia się wyjątkową przestrzenią. Wnętrza nawiązują do industrialnego stylu Fabryki Norblina i klimatu retro, jak z dawnych amerykańskich kin studyjnych. Stal i szkło łączą się z drewnianymi wykończeniami. Duże fotele, wygodne kanapy i drewniane stoliki gwarantują pełny komfort podczas seansów. Siedzenia można dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu filmy możemy oglądać nawet na leżąco.
W kinie znajduje się siedem kameralnych sal, łącznie mogą pomieścić ponad 500 widzów. Działają tu najnowocześniejsze rozwiązania techniczne – to jedno z nielicznych kin w Polsce, które może się pochwalić systemem dźwiękowym Dolby Atmos i obrazem w jakości 4K.
W foyer widzowie mogą skorzystać z eleganckiego baru, zamówić napoje i przekąski. W tym miejscu szefem jest Tomasz Malek, jedyny barman, który czterokrotnie zwyciężył Roadhouse World Final, najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs barmański. W oczekiwaniu na seans widzowie będą mogli też posłuchać muzyki na żywo i zobaczyć kolekcje ze zbiorów tutejszej galerii sztuki Flow Art House. Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na detal przy sali numer 7 – statuetkę Oscara, którą kino otrzymało od kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.
W KinoGramie spotkacie znanych twórców i ludzi kina
KinoGram działa od niedawna, ale zorganizował już międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych. Konkurs wystartował na początku lipca, a zgłoszenia na festiwal można wysyłać do 30 października. Przez cały listopad odbywać się tu będą projekcje wybranych produkcji, a 30 listopada odbędzie się gala KinoGram International Film Festival, na której poznamy zwycięskie filmy.
– Chcemy, aby KinoGram był miejscem spotkania z kulturą w szerokim znaczeniu tego słowa – przede wszystkim kino, ale także opera, teatr, muzyka, malarstwo, a nawet rzeźba. Mamy nadzieję, że kalendarz wydarzeń przyciągnie każdego widza, który oczekuje od kina czegoś więcej niż tylko projekcji, że publiczność poczuje się u nas jak w domu – mówi dyrektorka KinoGramu Anna Zoll.
Butikowe kino pełni też funkcję nowej siedzimy Gildii Reżyserów Polskich, która objęła miejsce wsparciem merytorycznym. Podczas wizyty warto mieć oczy szeroko otwarte, bo na co dzień można tu spotkać znanych twórców i ludzi kina. W planach są już spotkania, wywiady, warsztaty z najważniejszymi osobistościami polskiego filmu. – To dla nas ważny moment. Chcemy, by KinoGram stał się przestrzenią kreatywnej dyskusji, spotkań i wymiany perspektyw. Liczymy, że nasze działania przełożą się na realne zmiany w polskim świecie filmu – mówi Agnieszka Holland, nie tylko wybitna reżyserka, ale też honorowa prezydentka Gildii Reżyserów Polskich.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.