Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 6, odc. 4: Sny i analiza jungowska
Czym różni się analiza jungowska od psychoterapii? Jaką rolę odgrywają sny w naszym życiu i czy zawsze coś o nas mówią? Do czego może doprowadzić nas ich analiza?
Analiza jungowska jest głęboką pracą, w której kluczową rolę odgrywają samopoznanie i transformacja osobowości tak, by lepiej mogła wyrażać psychiczną pełnię człowieka. Uzdrowienie rozumiane jest w niej jako głęboka integracja psychiczna i większa harmonia ze światem. Carl Jung zwracał uwagę na kulturowe, mitologiczne, inicjacyjne i duchowe aspekty analizy. Analiza ukierunkowana jest na badanie nieświadomości pacjenta, jej treści oraz procesów w niej zachodzących. Sny traktowane są jako przejawy naszego nieświadomego umysłu.
Bartosz Samitowski – analityk jungowski, psychoterapeuta i superwizor, antropolog kultury, muzyk. Prezes i członek założyciel Stowarzyszenia Analityków Jungowskich i nauczyciel w kursie psychoterapii. Założyciel wydawnictwa Therapeutes. Badacz śnienia społecznego w Polsce. Do jego szczególnych zainteresowań należą przecięcia dróg psychoanalizy, kreatywności i duchowości. Prowadzi praktykę prywatną w Warszawie.
Podcastu „Osobiste rozmowy holistyczne” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
Zobacz także:
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.