26 redaktorów naczelnych „Vogue’a” wybiera zdjęcia dające nadzieję w 2020 roku
Po raz pierwszy w 128-letniej historii „Vogue’a” wszystkie 26 edycji z całego świata jednoczy się wokół tematu nadziei. Z okazji rozpoczęcia projektu, każdy redaktor naczelny udostępnia zdjęcie ze swojego nowego wydania i opowiada nam, dlaczego daje mu ono nadzieję na przyszłość.
Dziecko wpatrujące się w aparat, wschód słońca w Hongkongu, uśmiechnięta twarz brytyjskiego stulatka kapitana Toma – to tylko niektóre ze zdjęć, które można znaleźć we wrześniowych numerach 26 światowych edycji „Vogue’a”, zgodnie zjednoczonych wokół tematu nadziei.
Z okazji rozpoczęcia projektu, każdy z 26 redaktorów naczelnych wybrał jedno zdjęcie lub ilustrację ze swojego wydania i opowiedział nam, dlaczego daje mu ono nadzieję na przyszłość. Niektóre z prac oddają cześć osobom publicznym pracującym na rzecz wspierania ludzi najbardziej dotkniętych pandemią, inne ukazują artystów przekraczających granice sztuki, spokojne krajobrazy przypominające nam o potędze natury czy wreszcie młodych – zdeterminowanych, aby uczynić świat lepszym miejscem. Obejrzyjcie te spektakularne zdjęcia i poznajcie stojące za nimi wzruszające historie, opowiedziane przez samych redaktorów naczelnych.
15/2626 redaktorów naczelnych „Vogue’a” wybiera zdjęcia dające nadzieję w 2020 roku
Vogue México y Latinoamérica, Karla Martínez
Od kilku miesięcy nasz zespół pracuje z domu. Kryzys w Meksyku i Ameryce Łacińskiej wciąż przybiera na sile. Przy tak bardzo niepewnej sytuacji na całym świecie i w naszym regionie myślenie, że do września ulegnie ona poprawie, jest dość trudne, ale jedno, co można powiedzieć o mieszkańcach Ameryki Łacińskiej, to to, że nigdy nie tracimy nadziei. Idea nadziei, esperanza w języku hiszpańskim, jest czymś, czego uczymy się w Ameryce Łacińskiej od najmłodszych lat. W wielu krajach Ameryki Łacińskiej przeżyliśmy wojny domowe, wojny narkotykowe, skorumpowane rządy, przemoc domową, a obecny kryzys dostarczył kolejnych niepewności. Podobnie jak w przypadku wszystkich kryzysów, wierzymy w siłę społeczności i wspólną pracę, aby stworzyć lepsze miejsce dla tych, których kochamy.
W tym czasie bardziej niż kiedykolwiek wierzymy w siłę wspólnoty i wzajemnej pomocy. Współpracowaliśmy z latynoskim fotografem Stefanem Ruizem, który podarował nam zdjęcie rybaków z małego miasteczka, Pátzcuaro w Meksyku, podczas połowu ryb. Mężczyźni ci stosują określoną technikę i zawsze wychodzą na połowy razem. Jako Latynosi jednoczymy się i wspólnie pracujemy nad lepszą i jaśniejszą przyszłością dla dalszych pokoleń. W ten sposób pokonamy wiele stojących przed nami przeszkód.